O nas

Wszystko zaczęło się od zamiłowania do roślin w okresie wczesnoszkolnym, gdzie na kieleckim blokowisku stworzyłem swój pierwszy mikro ogródek. Większe pole do wyrażania się twórczo za pomocą roślin, miałem na terenie popularnego ROD, gdzie ograniczała mnie tylko przestrzeń i możliwość zdobycia roślin.

Z biegiem lat poszerzałem swoją wiedzę i ukierunkowywałem początkowo pod kątem projektanta zieleni. Rozwijana przeze mnie pasja upewniła mnie, że architektura krajobrazu łącząca wiedzę przyrodniczą, techniczną i sztukę to kierunek w którym będę się spełniać. 

W swojej pracy zawodowej miałem przyjemność uczestniczyć w projektach przestrzeni prywatnych i miejskich tj.: skwery, osiedla mieszkaniowe, parki w tym zabytkowe, naturalne place zabaw, projekty zieleni we wnętrzach.

W swoich projektach dążę do wizji przestrzeni przyjaznej zarówno człowiekowi jako jednostce czy społeczności, ale i również zwierzętom, także tym najmniejszym owadom z którymi jestem związany już od czasów studiów. Nasze opracowania coraz częściej wprowadzają rozwiązania proekologiczne jak mała retencja czy tworzenie habitatów dla lokalnej fauny.

Uczestniczymy w krajowych i zagranicznych wydarzeniach dotyczących architektury krajobrazu, ogrodnictwa. Odwiedzamy zagraniczne realizacje czołowych projektantów, producentów roślin i małej architektury, poszukując inspiracji i wymiany doświadczeń.

Współpracujemy z biurami architektonicznymi, architektury krajobrazu, samorządami i klientami prywatnymi. Obszarem naszych działań jest Polska i zagranica.

 

„Jeśli urodzę się jeszcze raz, znowu zostanę ogrodnikiem. I następnym razem także. Bo jedno życie, to za mało aby zrealizować tak wielki zawód.”
Karl Foerster

Zespół

Tomasz Kurtek

Architekt krajobrazu WA PK,
audytor drzew VTA,
ogrodnik od 5 roku życia,
członek Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu.

Dariusz Michalik
Obsługa klienta zagranicznego (ENG/FR), realizacja rabat bylinowych, zieleni we wnętrzach, pielęgnacja zieleni.

WSPÓŁPRACA:
RS+ Robert Skitek, Malinowski design urban & landscape, Kropka Studio, miastologia, Greentec Studio Wojciech Bobek
OVO Grąbczewscy Architekci, Palmett, Urząd Miasta Tychy

PRACOWALI Z NAMI:
Małgorzata Bąk, Katarzyna Romańska, Weronika Sęczek, Aleksandra Skrzypek, Karolina Stachura, Agnieszka Trybuś, Tomasz Jaróg, Daria Bernat, Agnieszka Greniuk, Angelika Siudak, Łukasz Byś.

Chcesz dołączyć do zespołu?
 

Poszukujemy ambitnych architektów krajobrazu do odbycia 3 miesięcznego stażu. Portfolio (PDF nie większe niż 10 MB) prześlij na adres info@kurtek.eu w tytule wpisując "STAŻ". Zastrzegamy sobie prawo do kontaktowania się z wybranymi osobami.

Skontaktuj się z nami!

Element zostanie usunięty i nie będzie można go przywrócić