O nas

Wszystko zaczęło się od zamiłowania do roślin w okresie wczesnoszkolnym, gdzie na kieleckim blokowisku stworzyłem swój pierwszy mikro ogródek. Większe pole do wyrażania się twórczo za pomocą roślin, miałem na terenie popularnego ROD, gdzie ograniczała mnie tylko przestrzeń i możliwość zdobycia roślin.

Z biegiem lat poszerzałem swoją wiedzę i ukierunkowywałem początkowo pod kątem projektanta zieleni. Rozwijana przeze mnie pasja upewniła mnie, że architektura krajobrazu łącząca wiedzę przyrodniczą, techniczną i sztukę to kierunek w którym będę się spełniać. 

W swojej pracy zawodowej miałem przyjemność uczestniczyć w projektach przestrzeni prywatnych i miejskich tj.: skwery, osiedla mieszkaniowe, parki w tym zabytkowe, naturalne place zabaw, projekty zieleni we wnętrzach.

W swoich projektach dążę do wizji przestrzeni przyjaznej zarówno człowiekowi jako jednostce czy społeczności, ale i również zwierzętom, także tym najmniejszym owadom z którymi jestem związany już od czasów studiów. Nasze opracowania coraz częściej wprowadzają rozwiązania proekologiczne jak mała retencja czy tworzenie habitatów dla lokalnej fauny.

Uczestniczymy w krajowych i zagranicznych wydarzeniach dotyczących architektury krajobrazu, ogrodnictwa. Odwiedzamy zagraniczne realizacje czołowych projektantów, producentów roślin i małej architektury, poszukując inspiracji i wymiany doświadczeń.

Współpracujemy z biurami architektonicznymi, architektury krajobrazu, samorządami i klientami prywatnymi. Obszarem naszych działań jest Polska i zagranica.

 

„Jeśli urodzę się jeszcze raz, znowu zostanę ogrodnikiem. I następnym razem także. Bo jedno życie, to za mało aby zrealizować tak wielki zawód.”
Karl Foerster

Zespół

Tomasz Kurtek

Architekt krajobrazu WA PK,
audytor drzew VTA,
ogrodnik od 5 roku życia,
członek Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu.

Dariusz Michalik
Obsługa klienta zagranicznego (ENG/FR), realizacja rabat bylinowych, zieleni we wnętrzach, pielęgnacja zieleni.

WSPÓŁPRACA:
RS+ Robert Skitek, Malinowski design urban & landscape, Kropka Studio, miastologia, Greentec Studio Wojciech Bobek
OVO Grąbczewscy Architekci, Palmett, Urząd Miasta Tychy

PRACOWALI Z NAMI:
Małgorzata Bąk, Katarzyna Romańska, Weronika Sęczek, Aleksandra Skrzypek, Karolina Stachura, Agnieszka Trybuś, Tomasz Jaróg, Daria Bernat.

Chcesz dołączyć do zespołu?
 

Poszukujemy ambitnych architektów krajobrazu do odbycia 3 miesięcznego stażu. Portfolio (PDF nie większe niż 10 MB) prześlij na adres info@kurtek.eu w tytule wpisując "STAŻ". Zastrzegamy sobie prawo do kontaktowania się z wybranymi osobami.

Skontaktuj się z nami!

Element zostanie usunięty i nie będzie można go przywrócić